Надеждівська

Сільська рада

Виконавчий комітет

Тематична екскурсія «Українська світлиця»

                                             Тематична  екскурсія середньої групи ДНЗ «Калинка» до кімнати – музею.

                                                               «Українська світлиця  »

                                       

Екскурсію до кімнати - музею підготували, бібліотекар Дирявих О.А., волонтери бібліотеки учні 6 класу Фоменко Іра, Бойчук Сабріна.

 

  

Музей - це місце, де зібрані і зберігаються старовинні речі. А наш музей не простий. Це кімната – музей. Ось і ми з вами перенесемося на багато років назад і побуваємо  в прабабусиній хаті , в якій жили ваші бабусі і дідусі. Ми дізнаємося,  як вони жили і чим займалися?

                                       Ліворуч  у хаті знаходиться мисник, у ньому – посуд: глечики, кружки,  дерев’яні ложки,  глиняні миски. Індивідуальних мисок не було – вся сім’я їла з однієї, але кожен мав свою дерев’яну ложку зі спеціальною поміткою.

                                             Перед вами різноманітні речі. Дивлячись на них, ми милуємося майстерністю людей, які створили їх на добро.  Ось прялка, що нитку пряла.  Праски для прасування речей, рубель, пранник.  Маслобійка – для збиття  масла.

 Українська світлиця  представляє собою оригінальну пам’ятку історії, де ви можете  по-справжньому пізнати свій народ, вивчати його культуру, звичаї та традиції. Зібрані експонати сприяють формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, минулим, звичаями, обрядами, побутом українського народу. Це не дивно, адже головна наша мета –  зберегти пам'ять про покоління, оскільки не знаючи минулого, не можна будувати майбутнє.                                                                                У створенні цієї кімнати брали участь жителі нашого села.. Вони зібрали багатющий матеріал з народознавства: предмети хатнього вжитку. Місцеві жителі  й донині охоче поповнюють музей - кімнат  «Українську світлицю» різними експонатами.

 

 

Увійти